WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje.

2. Każdego majowego wieczoru zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy po wieczornej Eucharystii o godz. 20:00 (wtorek-piątek) zakończone Apelem.

3. Jutro rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę. W tym celu specjalną modlitwę o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, będziemy odprawiać podczas majowego nabożeństwa.

4. Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy.

Tego dnia będziemy przeżywać Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19:00. Tak jak w poprzednich latach tak i w tym roku niech ta świątynia wypełni się sercami kochającymi Matkę Bożą, bo o tę modlitwę Ona tak usilnie prosi. Nie możemy Jej zawieść. Proponuję ZAWIERZYĆ SIĘ NIEPOKALANEMU SERCU MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ!

5. Przypominam, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Pięćdziesiątnicy Paschalnej. Dobiega też końca tak zwany okres Komunii Świętej wielkanocnej (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej). Każdego dnia przed Mszą można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii Świętej.

6. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, jak i wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, pierwszej Komunii Świętej przekazuje życzenia obfitości Bożych darów i łask.

6. W dniach 24-26 maja w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbędą się rekolekcje dla narzeczonych, organizowane przez Stowarzyszenie Spotkań Małżeńskich, które corocznie gromadzi ok. 950 par narzeczonych rozważających decyzję o sakramentalnym związku małżeńskim. Rekolekcje mogą być ważnym uzupełnieniem kursów przedmałżeńskich. W wyjątkowych sytuacjach mogą być traktowane jako przygotowanie do sakramentu małżeństwa. Rekolekcje szczególnie owocne są dla par będących daleko od Kościoła, a przeznaczone są dla wszystkich par niezależnie od środowisk z jakich pochodzą.

Informacje o terminach i zapisach dostępne są na stronie internetowej ruchu

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 14 maja – św. Maciej, dołączony do grona Dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza.

W czwartek, 16 maja – św. Andrzej Bobola, jezuita i patron naszej ojczyzny, gorliwy kaznodzieja i spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary, dla obrony której nie wahał się złożyć je w ofierze.