WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii).
  2. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę.
  3. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.
  4. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 17:00, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
  5. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  6. Modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania w czwartek o godz. 07:30 i 17:00 oraz w następną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 09:00 i 11:00.
  7.  3 czerwca przypada pierwszy piątek miesiąca. Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszam na adoracje od godziny 16:00. Okazja do spowiedzi w tygodniu codziennie przed Mszą Świętą.
  8. W pierwszą sobotę miesiąca w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serca Maryi podczas nabożeństwa fatimskiego o godz. 18:15. Proszę o udział w tym nabożeństwie kandydatów do bierzmowania.
  9. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.
  10. Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca, która obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia.
  11. Informacje ekonomiczne parafii. Jeżeli od ostatniego pochówku minęło 20 lat i miejsce grobowe chce się utrzymać na dalsze lat 20 należy to miejsce opłacić. Jest również możliwość rezerwacji miejsca grzebalnego na lat 10. Pieniądze z prolongaty przeznaczone zostaną na budowę płotu od frontu. Budowa chodnika wokół kościoła zaplanowana jest na sierpień. Sprowadzono 677,25 m2 kostki. Drugi etap prac to budowa parkingu przykościelnego o powierzchni 1100m2.
  12. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.

– środa, 1 czerwca – Święty Justyn, (I/II w.), apologeta chrześcijański, męczennik za wiarę;

– piątek, 3 czerwca – Święty Karol Lwanga i jego dwunastu towarzyszy (XIX w.), męczennicy z Ugandy w Afryce.