ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Opublikowane przez Parafia Cienin w dniu

  1. Przypominam, że każdy katolik, zgodnie z trzecim przykazaniem kościelnym, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej czyli 12 czerwca. Z sakramentu pokuty można skorzystać przed Mszą Świętą.
  2. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci.
  3. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
  4. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
  5. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcam do odmawiania Litanii do Serca Pana Jezusa w rodzinach.
  6. Informacje Gospodarcze: W sierpniu ruszą prace budowy nowego chodnika wokół kościoła i parkingów. Łączna powierzchnia utwardzenia to 1600 m2. Dziękuje wszystkim, którzy w różnej formie składają ofiary na ten cel.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.

W tym tygodniu patronują nam:

– środa, 8 czerwca – Święta Jadwiga (1374-1399), królowa, orędowniczka pokoju, patronka życia małżeńskiego i rodzinnego;

– sobota, 11 czerwca – Święty Barnaba (I/II w.), nazywany Apostołem, współpracownik Świętego Pawła, męczennik, orędownik w kłótniach i sporach.

 

Kategorie: Aktualności