XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Opublikowane przez Parafia Cienin w dniu

  1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie. Dziś dobrowolnym wsparciem materialnym do puszki pospieszymy w tym roku z pomocą wyznawcom Chrystusa na Ukrainie. KLIKNIJ i przeczytaj więcej: SOLIDARNI Z UKRAINĄ
  2. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia.
  3. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego.
  4. 25 listopada (piątek) przypada Uroczystość św. Katarzyny Aleksandryjskiej – patronki parafii i kościoła. Program Uroczystości:

Godz. 11.00 SUMA ODPUSTOWA z nauką dla wszystkich

Godz. 17.00 Msza św. z udziałem dzieci i młodzieży z nauką ogólną

Adoracja Najświętszego sakramentu od 10 do 11:00 i od 16:do 17.

Przez słuchanie Słowa Bożego i spowiedź przygotujemy się do głębszego przeżycia adwentu i świąt Bożego Narodzenia. Spowiedź przed południem od 10:30, a po południu od 16:30.

5.  Aby zobaczyć galerię zdjęć z nawiedzenia kliknij ZDJĘCIA Z NAWIEDZENIA OBRAZU MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJwpisz HASŁO  cienin2022. Zdjęcia z drugiego dnia są unikalne. Na przykład z Mszy dla dzieci i matek w stanie błogosławionym, czy z Mszy dla chorych i zakończenia. Zachęcam do obejrzenia tej galerii. Natomiast zakupione zdjęcie będzie piękną pamiątką z tych wydarzeń.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. W ostatnim tygodniu odszedł do niebieskiej ojczyzny +Andrzej Żabierek, l. 77. Niech nasza modlitwa wyjedna zmarłym przebaczenie grzechów i życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

W tym tygodniu patronują nam:

– czwartek, 17 listopada – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231), córka króla Węgier, najpierw gorliwa żona i matka, później tercjarka Świętego Franciszka, oddana pokucie i dziełom miłosierdzia;

– piątek, 18 listopada – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.

Kategorie: Aktualności