XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

Opublikowane przez Parafia Cienin w dniu

  1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś i przez cały tydzień wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. W tym tygodniu podczas nabożeństw różańcowych będziemy modlić się intencjach misyjnych. Różaniec w kościele o godz. 16:30. Tych, którzy z różnych względów nie mogą przybyć na wspólną modlitwę, zachęcam do odmawiania różańca w domu.
  2. W piątek, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  3. Dzieci i młodzież wraz z rodzicami zapraszam do Goliny na Noc Świętych 31 października (poniedziałek) na godz. 19:30. Dzieci zachęcam do przebrania się za anioły, proszę też o zabranie ze sobą świec.
  4. W uroczystość Wszystkich Świętych pierwsza Msza św. w kościele o godz. 07:30. Druga na cmentarzu o godz. 11:00. Pamiętajmy, że mamy obowiązek uczestniczenia w Eucharystii ponieważ jest to święto nakazane. W tym dniu na wszystkich cmentarzach naszej archidiecezji zbierane są ofiary na Seminarium Duchowne w Gnieźnie.
  5. W Dzień Zaduszny na cmentarzu zostanie odprawiona Msza Święta o godz. 15:00 w intencji wszystkich zmarłych. Msze poprzedzi procesja za zmarłych i modlitwa w formie wypominek. Przywołamy również imiona tych, którzy odeszli do Domu Ojca w ciągu roku.
  6. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
  7. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku zaraz po Mszy Świętej.
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.

W tym tygodniu patronują nam:

– piątek, 28 października – Święci Szymon i Juda Tadeusz, Apostołowie, świadkowie życia Jezusa, głosiciele prawdy o Jego śmierci i zmartwychwstaniu.

Kategorie: Aktualności