XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Opublikowane przez Parafia Cienin w dniu

 1. Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł (kolekta mszalna).
 2. Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.
 3. W czwartek, 1 września kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
 4. Tego dnia przypada także początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. A to oznacza, że przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w piątek o godz. 17:00 na, którą zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli. Będziemy dziękować Bogu za czas wakacji, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze. Będziemy również modlić się o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego zachęcam też do przystąpienia do sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą.
 5. W piątek zaraz po Mszy spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej i Rocznicowej Komunii Świętej. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na spotkanie w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 09:00. Proszę o udział w spotkaniach także rodziców dzieci i młodzieży.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 07:30 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata.
 7. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Bożej. Przypomnę, że z nabożeństwem pierwszej soboty miesiąca wiąże się OBIETNICA NIEPOKALANEGO SERCA MARYI. „Przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię Świętą, odmówią przynajmniej jedną dziesiątkę różańca i towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia w rozmyślaniu tajemnicy różańcowej” Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godz. 18:15.
 8. Od następnej niedzieli (4 września) porządek Mszy Świętych niedzielnych w następującym porządku: sobota godz. 19:00, niedziela 07:30, 09:00 i 11:00.
 9. Za tydzień parafialne dziękczynienie za plony o godz. 11. W tym roku na święto wieniec żniwny został przygotowany przez mieszkańców Cienina Kolonii. Pozostałe wioski przynoszą dar ołtarza z tegorocznych plonów pochodzących z pola i z sadu.
 10. Dzień przybycia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w naszej parafii przypada na 7 października. Od drugiego października bezpośrednie przygotowanie duchowe przez misje parafialne. Misje prowadzi Paulin Ojciec Krzysztof Kowalski. W związku z przygotowaniem do uroczystości nawiedzenia proszę o spotkanie z Caritasem parafialnym, Żywym Różańcem, paniami katechetkami, jednostkami OSP, Kołami Gospodyń Wiejskich, Zapraszam Państwa Sołtysów wraz z co najmniej pięcioma mieszkańcami. Spotkanie jest otwarte dlatego każdy, kto chce się zaangażować w przygotowanie niech czuje się zaproszony. Spotkanie odbędzie się w piątek o godz. 19:30.
 11. Dziś podczas Mszy Świętej celebrowanej przez Ks. Biskupa Radosława Orchowicza o godz. 11:00 zostanie poświęcona  tablica upamiętniająca 180 rocznicę urodzin i chrztu Sługi Bożej Matki Marii od Krzyża Morawskiej.

Zakosztuj adoracji!

Dziękuję za składane ofiary przelewem bankowym czy w kancelarii na budowę chodnika wokół kościoła. Zobacz nasz cmentarz klikając obok. http://cmentarnik.net/cienin-koscielny

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składam najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

W tym tygodniu patronuje nam:

– sobota, 3 września – Święty Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła.

 

 

Kategorie: Aktualności