XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Opublikowane przez Parafia Cienin w dniu

  1. Dziś dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia (kolekta mszalna). Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.
  2. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Liturgiczny obchód rozpoczniemy wieczorną Mszą Świętą wigilijną, sprawowaną w niedzielę, 14 sierpnia, o godz. 19:00. W samą uroczystość Msze Święte w naszym kościele o godz. 09:00 i 11:00.
  3. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.
  4. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu. Pamiętajmy wystawić flagę narodową przy posesji.
  5. Dzień przybycia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w naszej parafii przypada na 7 października. Od drugiego października bezpośrednie przygotowanie duchowe przez misje parafialne.
  6. Stowarzyszenie Michałki w Słupcy serdecznie zaprasza na uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod hospicjum stacjonarne w miejscowości Rokosz koło Słupcy. Rozpoczęcie uroczystości Mszą Świętą polową w niedzielę 21 sierpnia o godz. 14, następnie poświęcenie kamienia a później wspólna biesiada na festynie.
  7. Dziękuję za składane ofiary przelewem bankowym czy w kancelarii na budowę chodnika wokół kościoła.
  8. W ostatnim tygodniu odeszła do domu Ojca Salomea Jesionowska, l. 86. Niech miłosierny Pan, okaże naszym zmarłym łaskę i wprowadzi do krainy życia wiecznego. Wieczny odpoczynek …
  9. Zobacz nasz cmentarz klikając obok. http://cmentarnik.net/cienin-koscielny
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.

W tym tygodniu patronują nam:

– środa, 17 sierpnia – Święty Jacek, (1200-1257), prezbiter, dominikanin, gorliwy misjonarz, wielki czciciel Matki Bożej;

– sobota, 20 sierpnia – Święty Bernard, (1090-1153), opat cysterski z Clairvaux we Francji,  doktor Kościoła.

Kategorie: Aktualności