XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Opublikowane przez Parafia Cienin w dniu

  1. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.
  2. We wtorek 2 sierpnia, możliwość dostąpienia dla siebie lub zmarłego jeden raz odpustu zupełnego Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
  3. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Podczas Mszy Świętej o godz. 07:30 oraz w niedzielę po każdej Mszy Świętej będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  4. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Wzbudzając intencję wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi, przez pięć kolejnych pierwszych sobót miesiąca należy: przystąpić do spowiedzi św. , przyjąć Komunię Świętą, odmówić jeden różaniec, odprawić 15 minutową medytację (rozmyślając o jednej lub kilku tajemnicach różańcowych). Przez udział w tym nabożeństwie przygotowujemy się również duchowo do Nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej w naszej parafii. Dzień przybycia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w naszej parafii przypada na 7 października. Od drugiego października bezpośrednie przygotowanie duchowe przez misje parafialne.
  6. Także w sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza. Msze Święte tego dnia o godz. 09:00 i 19:00, a w Cieninie Zabornym o 17:00.
  7. Dziękuję za składane ofiary na budowę chodnika wokół kościoła i parkingu.
  8. Od niedawna działa internetowa interaktywna strona parafialna cmentarza. http://cmentarnik.net/cienin-koscielny
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 1 sierpnia – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty redemptorystów;

– czwartek, 4 sierpnia – Święty Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, patron proboszczów.

Kategorie: Aktualności