XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Opublikowane przez Parafia Cienin w dniu

  1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne (kolekta mszalna). Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.
  2. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu
  3. Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Po Mszy Świętej będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców.
  4. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.
  5. Dziękczynienie za tegoroczne plony wyrazimy Bogu 4 września podczas celebracji Eucharystii o godz. 11. Mieszkańców Cienina Kolonii proszę o przygotowanie wieńca żniwnego, a pozostałe wioski o przygotowanie daru ołtarza z tegorocznych plonów pochodzących z pola i sadu. Jeżeli jakaś wioska chce zakupić coś dodatkowo dla kościoła proszę wtedy uzgodnić planowany zamiar. (nie kupujemy na własna rękę komunikantów, oliwy, kadzidła, świec etc.)
  6. Dziękuję za składane ofiary na budowę chodnika wokół kościoła i parkingu. W pierwszym tygodniu sierpnia ruszamy z pracami. Prace przygotowawcze już zostały rozpoczęte.
  7. Dzień przybycia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w naszej parafii przypada na 7 października. Od drugiego października bezpośrednie przygotowanie duchowe przez misje parafialne.
  8. Od niedawna działa internetowa interaktywna strona parafialna cmentarza. http://cmentarnik.net/cienin-koscielny
  9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 25 lipca – Święty Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu;

– poniedziałek, 25 lipca – Święty Krzysztof  (III w.), męczennik, patron kierowców i podróżujących;

– wtorek, 26 lipca – Świeci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny;

– piątek, 29 lipca – Święta Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.

Kategorie: Aktualności