XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Opublikowane przez Parafia Cienin w dniu

 1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania (kolekta mszalna). Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.
 2. Zapraszam na nabożeństwa stałe w naszej parafii: w środy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątki na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Pamiętajmy także, aby wstąpić na chwilę rozmowy z Jezusem czekającym na nas w tabernakulum, kiedy będziemy przechodzić czy przejeżdżać obok kościoła. Kościół w ciągu dnia jest otwarty od 9 do Mszy Wieczornej.
 3. Biuro parafialne czynne od wtorku do piątku bezpośrednio po Mszy Świętej z wyjątkiem uroczystości.
 4. Dziękczynienie za plony 4 września o godz. 11. W tym roku na święto dziękczynienia za plony wieniec przygotowuje Cienin Kolonia. Pozostałe wioski przynoszą dar ołtarza z tegorocznych plonów z pola i z sadu.
 5. Dziękuję za składane ofiary na budowę chodnika wokół kościoła i parkingu. Inwestycja, którą parafia chce zrealizować to 1600 m2 powierzchni do ułożenia. Koszt ok. 272 tysiące złotych. W pierwszym tygodniu sierpnia ruszamy z pracami. Prace przygotowawcze już zostały rozpoczęte.
 6. Dzień przybycia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w naszej parafii przypada na 7 października.
 7. Od drugiego października bezpośrednie przygotowanie duchowe przez misje parafialne.Od niedawna działa internetowa interaktywna strona parafialna cmentarza. http://cmentarnik.net/cienin-koscielny
 8. Wskazania dla rodziców przed chrztem świętym dziecka przy wyborze chrzestnych:

  Dla każdego dziecka należy wybrać dwoje chrzestnych: ojca i matkę.

  Do przyjęcia zadania chrzestnego może być dopuszczony ten kto: [KPK 874]

  • posiada wymagane do tego kwalifikacje oraz intencję pełnienia tego zadania;
  • ma ukończone 16 lat
  • jest katolikiem, bierzmowanym i przyjął już sakrament Najświętszej Eucharystii oraz prowadzi życie zgodne z wiarą i odpowiadające funkcji jaką ma pełnić;
  • Nie jest ojcem lub matką przyjmującego chrzest;

   Osoby niepraktykujące, osoby żyjący bez ślubu kościelnego, a także młodzież nie uczęszczająca na katechizację nie mogą być rodzicami chrzestnymi dziecka.

   Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej.

   W tym tygodniu patronują nam:

   – piątek, 22 lipca – Święta Maria Magdalena (I w.), uczennica Jezusa, Apostołka Apostołów;

   – sobota, 23 lipca – Święta Brygida (1303-1373), zakonnica, współpatronka Europy.

   Kategorie: Aktualności