X NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W czerwcu poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zachęcam do wspólnego odmawiania w gronie rodzinnym każdego wieczoru Litanię do Bożego Serca.

2. W czwartek, 13 czerwca, obchodzimy wspomnienie Świętego Antoniego z Padwy. Nadto w trzynasty dzień miesiąca o godz. 19:00 zapraszam na nabożeństwo fatimskie.

Był maj 1917 r. Trwała jeszcze I wojna światowa. W Cova da Iria -„Dolinie Pokoju” – zaczęła ukazywać się Matka Najświętsza. Mówiła, że bardzo wielu ludzi idzie na wieczne potępienie, że trzeba się dużo modlić i wynagradzać Bogu za grzechy. Matka Boża przekazała dzieciom orędzie, które jak powiedział Jan Paweł II „zdają się przybliżać do swego wypełnienia”. Odpowiadając na prośbę Matki Bożej Fatimskiej, że trzeba się dużo modlić i wynagradzać Bogu za grzechy postarajmy się jak najliczniej zgromadzić na wspólną modlitwę wynagradzającą, aby przez ręce Niepokalanej przedstawiać Bogu nasze pokorne prośby.

3. Peregrynacja: II ETAP – Cienin Kościelny Zapłocie. Obraz przechodzi do Domu Nauczyciela  następnie idzie dalej prawą storą drogi do końca i zawraca ciągle idąc tylko prawą stroną (idzie w koło).

4. Solenizantom i Jubilatom tygodnia przekazuje wyrazy życzliwości i serdeczności.

5. Święty Bonawentura zachęcał w jednym ze swoich kazań, by w Sercu Jezusa odnajdywać źródło życia i światła, jak i moc i siłę do zmagania się z codziennością. A zatem przytulmy się do Serca Zbawiciela i prośmy, by nas wspierało i nam błogosławiło…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 11 czerwca – św. Barnaba, Apostoł, którego Dzieje Apostolskie charakteryzują jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”.

W czwartek, 13 czerwca – św. Antoni z Padwy, jeden z najważniejszych świętych franciszkańskich i jeden z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych, który w ludowej tradycji jest czczony jako Patron rzeczy znalezionych.

W piątek, 14 czerwca – bł. Michał Kozal, biskup i męczennik z Dachau, gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę swoim współwięźniom.