VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Razem z Maryją chcemy prosić Pana o siły do realizacji tej misji, dlatego zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy po wieczornej Eucharystii o godz. 20:00 zakończone Apelem.

2. W tym szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas modlitwy w poniedziałek, we wtorek i w środę o godz. 19:40. Będziemy prosić Dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, aby one przyniosły obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

3. W środę, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. Katecheza parafialna dla dzieci komunijnych 12 maja po Mszy Świętej o godz. 11:00.

6. Katecheza przedchrzcielna w najbliższy piątek o godz. 19:00 i obowiązuje rodziców dziecka i rodziców chrzestnych mieszkających na terenie tej parafii przed planowanym chrztem. Także osoby, które proszą o zaświadczenie dla chrzestnego do innej parafii mogą je otrzymać pod warunkiem, że wcześniej brali udział w takiej katechezie. (por. Kan. 851, p.2)

Więcej na temat sakramentu chrztu, wyboru chrzestnych, terminów chrztów i katechez można przeczytać na stronie internetowej parafii.

7. W dniach 24-26 maja w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbędą się rekolekcje dla narzeczonych, organizowane przez Stowarzyszenie Spotkań Małżeńskich, które corocznie gromadzi ok. 950 par narzeczonych rozważających decyzję o sakramentalnym związku małżeńskim. Rekolekcje mogą być ważnym uzupełnieniem kursów przedmałżeńskich. W wyjątkowych sytuacjach mogą być traktowane jako przygotowanie do sakramentu małżeństwa. Rekolekcje szczególnie owocne są dla par będących daleko od Kościoła, a przeznaczone są dla wszystkich par niezależnie od środowisk z jakich pochodzą.

Informacje o terminach i zapisach dostępne są na stronie internetowej ruchu

https://www.facebook.com/SpotkaniaMalzenskieGniezno

8. Składam najserdeczniejsze życzenia Solenizantom i Jubilatom tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 6 maja – św. św. Apostołowie Filip i Jakub: Filip to ten, który do Jezusa przyprowadził Natanaela (Bartłomieja) i prosił Mistrza, by pokazał mu Ojca. Jakub zwany Młodszym to aktywny uczestnik tak zwanego Soboru Jerozolimskiego i przewodniczący gminy chrześcijańskiej w Jerozolimie, któremu przypisuje się autorstwo jednego z nowotestamentalnych listów.

W środę, 8 maja – św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron naszej ojczyzny, który stanął w obronie królewskich poddanych i nie wahał się upomnieć króla Bolesława Śmiałego.