V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Opublikowane przez Parafia Cienin w dniu

  1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata (kolekta mszalna). Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.
  2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji nowych powołań do służby w Kościele.
  3. W piątek, 8 kwietnia Droga Krzyżowa o godz. 15:00 dla dzieci, o 16:30 dla młodzieży i dorosłych. To już ostatnia Droga Krzyżowa w tegorocznym Wielkim Poście. Zapraszam do udziału szczególnie tych, którzy do tej pory nie byli na Drodze Krzyżowej.
  4. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy Świętej o godz. 11:00. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.
  5. Tego dnia przypada także kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskim, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym.
  6. Z posługą do chorych udam się w Wielki Poniedziałek (11 kwietnia). Osoby w podeszłym wieku oraz chorych chcących skorzystać ze spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej proszę zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie po godz. 18:00.
  7. Koniec Wielkiego Postu to sposobna okazja, aby zadbać o krzyże – symbol naszej wiary i nadziei. Kiedy będziemy świętować triumf Krzyża, niech te, obok których przechodzimy, na które spoglądamy, będą zadbane, odnowione, a ich otoczenie wysprzątane. W Wielki Piątek niech przy krzyżach zapłoną znicze. Pamiętajmy też: Triduum Paschalne nie jest przygotowaniem do Wielkanocy, ale jej obchodem, uczczeniem męki i śmierci Pana Jezusa i świętowaniem Jego zmartwychwstania. Liturgia w Wielki Czwartek i Piątek o godz. 18:00; Wigilia Paschalna o 20:00; Procesja rezurekcyjna w poranek wielkanocny o godz. 06:00
  8. Dziękuję wszystkim, którzy już opłacili za śmieci z grobu. Od tego roku można opłacać za dwa lata.
  9. To już ostatnia z internetowych konferencji, przygotowujących do przeżycia zbliżającego się nawiedzenia Matki Bożej w kopii Jasnogórskiego Wizerunku w naszych parafiach. „Zróbcie wszystko cokolwiek Syn mój wam powie” (kliknij)
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.

 

Kategorie: Aktualności