NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Opublikowane przez Parafia Cienin w dniu

  1. Ogarnięci wielką tajemnicą Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa życzę niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.Niech Ten, który powstał z grobu, wzmocni nasza wiarę, rozpali miłość, niech stanie się dla Was źródłem pokoju, wzajemnego zrozumienia i szacunku. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  2. Dziękuje wszystkim jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej z naszej parafii za warte honorową przy Grobie Pańskim i za zorganizowanie asysty na dzisiejszą procesję rezurekcyjną. Bóg Zapłać!
  3. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.
  4. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego.
  5. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy. To tzw. niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna obchodzony w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia.
  7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Sławomira Adamczewskiego, l. 65. Wieczny odpoczynek…
    Kategorie: Aktualności