NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Opublikowane przez Parafia Cienin w dniu

  1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
  2. Jutro, 13 czerwca, o godz. 19:00 nabożeństwo fatimskie – serdecznie zapraszam.
  3. W najbliższy czwartek, 16 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte tego dnia o godz. 07:30 i o godz. 10:00 z procesją do czterech ołtarzy. Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Zapraszam do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów.
  4. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją o godz. 17:00.
  5. Doroczna Parafialna Uroczystość ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa 26 czerwca. Tego dnia Msza św. z godz. 11:00 zostaje przesunięta na godz. 12:00. Podczas wszystkich Mszy Świętych kazania będzie głosił misjonarz z Brazylii.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.
  7. Informacje Gospodarcze: W sierpniu ruszą prace budowy nowego chodnika wokół kościoła i parkingów. Łączna powierzchnia utwardzenia to 1600 m2. Dziękuje wszystkim, którzy w różnej formie składają ofiary na ten cel. CMENTARZ: Jeżeli od ostatniego pochówku minęło 20 lat i miejsce grobowe chce się utrzymać na dalsze lat 20 należy to miejsce opłacić. Pieniądze z prolongaty przeznaczone zostaną na budowę płotu od frontu.
  8. W minionym tygodniu zasnął w Chrystusie: śp. +Tadeusz Mistrzak, l. 74. Niech dobry Bóg udzieli naszym bliskim zmarłym przebaczenia wszystkich grzechów, aby mogli znaleźć przygotowane w niebie wieczne mieszkanie. Wieczny odpoczynek … pogrzeb śp. Tadeusza we wtorek o godz. 11:00.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;

– środa, 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;

– piątek, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.

Kategorie: Aktualności