1. Trwamy w tak zwanej „oktawie” uroczystości Bożego Ciała. W czwartek po procesji i nabożeństwie poświęcimy „wianki” z ziołami i nowalijkami z naszych ogrodów i działek. Będziemy prosić Boga aby swoja wszechmocną opieką otaczał nasze pola, łąki i lasy, strzegł przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra.

Proszę o udział w procesjach dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe wraz z rodzicami.

2. W pierwszy piątek miesiąca będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa a zarazem 30 Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

Jak każdego pierwszego piątku będziemy chcieli wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie, lecz także będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi oraz źródło własnego uświęcenia. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Centralna uroczystość NSPJ w naszej parafii odbędzie się tradycyjnie w niedziele. Przed Najświętszym Sakramentem (wystawienie od godz. 10 – 12) będziemy gorąco prosić aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Uroczystą Sumę o godz. 12:00 będzie celebrował ks. Marcin Maciejewski – wikariusz parafii pw. św. Mikołaja w Powidzu, wygłosi też Słowo Boże. Proszę o udział w procesji dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, druhów strażaków o zorganizowanie asysty. Pamiętajmy też, że za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia (w piątek i w niedzielę) można będzie uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W sobotę, 8 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

4. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. Peregrynacja: II ETAP – Cienin Kościelny Zapłocie. Z Ośrodka Zdrowia obraz przechodzi do Domu Nauczyciela  i dalej wędruje tylko prawą stroną do końca i zawraca ciągle idąc tylko prawą stroną (można powiedzieć idzie w koło).

6. Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składam najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 3 czerwca – św. św. Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy, którzy dołączyli do grona sławnych męczenników początków chrześcijaństwa z terenów północnej Afryki.

W środę, 5 czerwca – św. Bonifacy, apostoł i ewangelizator Europy Zachodniej, który poniósł śmierć podczas jednej z wypraw misyjnych w Saksonii.

W sobotę, 8 czerwca – św. Jadwiga, król Polski, która przeznaczyła wszystkie swe klejnoty, szaty, pieniądze i wszystek strój królewski na pomoc dla biednych i na odnowienie Uniwersytetu Krakowskiego.