IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Opublikowane przez Parafia Cienin w dniu

  1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”.
  2. W piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 15:00 dla dzieci, o 16:30 dla młodzieży i dorosłych.
  3. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca.
  4. W sobotę 02 kwietnia nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18:00. „Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Żeby je ratować, Bóg chce rozpowszechniać na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli się zrobi to, co wam powiem, wielu przed piekłem zostanie uratowanych i nastanie pokój na świecie.” (Matka Boża, Fatima 13 lipca 1917)
  5. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.
  6. Z posługą do chorych udam się w Wielki Poniedziałek (11 kwietnia). Osoby w podeszłym wieku oraz chorych chcących skorzystać ze spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej proszę zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.
  7. W następną niedzielę (03 IV) po Mszy Świętej o godz. 11:00, spotkanie z dziećmi i rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej.
  8. Opłatę komunalną z cmentarza można regulować do końca czerwca.. Dziękuję wszystkim, którzy już opłacili za śmieci z grobu. Od tego roku można opłacać za dwa lata.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.
  10. Przed Nawiedzeniem – konferencja 4 (kliknij)
Kategorie: Aktualności