1. Dziś trzydziesta pierwsza niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Każda Eucharystia, w której uczestniczymy, jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa i przedsmakiem wiecznej chwały. Sprawując święte obrzędy, dotykamy rzeczywistości nieba. Dzisiaj modlimy się, aby Bóg pomnożył w nas działanie swej mocy i przygotował nas swoją łaską do życia wiecznego (modlitwa po Komunii).
  2. Jutro, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 16:30. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.
  3. Jutro też dzieci i młodzież wraz z rodzicami zapraszam do Goliny na Noc Świętych na godz. 19:30. Dzieci zachęcam do przebrania się za anioły, proszę też o zabranie ze sobą świec.
  4. We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem.   Msza Święta na cmentarzu o godz. 11:00. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.
  5. W tym dniu na wszystkich cmentarzach naszej archidiecezji zbierane są ofiary na Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie.
  6. W środę 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Na CMENTARZU o godz. 15:00 będziemy się modlić za zmarłych w czasie procesji żałobnej, po której będziemy celebrować Eucharystię za wszystkich zmarłych.
  7. Każdego dnia od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. W tym celu należy: nie być przywiązanym do grzechu, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, odmówić modlitwy w intencjach Ojca Świętego, nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  9. W czwartek o 17:00 będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych.
  10. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W każdy pierwszy piątek od 16:00 do 17:00 jest możliwość prywatnej adoracji przed Najświętszym Sakramentem. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą.
  11. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi podczas nabożeństwa o godz. 17:00 Po nabożeństwie Msza Święta z 32 NZ.
  12. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz doświadczenia bliskości Pana i Jego mocy w codziennych potrzebach.
  13.   W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Maria Król. Niech miłosierny Pan udzieli łaskawie przebaczenia grzechów, oczyści z winy i obdarzy udziałem w zmartwychwstaniu Chrystusa. Wieczny odpoczynek …

W tym tygodniu patronuje nam:

– piątek,  4 listopada – Święty Karol Boromeusz  (1538-1584), biskup Mediolanu, reformator Kościoła, organizator pierwszych seminariów duchownych, wrażliwy na los ubogich.