UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.
  2. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej.
  3. W piątek obchodzimy Uroczystość św. Katarzyny Aleksandryjskiej – patronki parafii i kościoła. Jednocześnie jest to dzień skupienia adwentowego.

Program Uroczystości:

Godz. 11.00 SUMA ODPUSTOWA z nauką dla wszystkich

Godz. 17.00 Msza św. z udziałem dzieci i młodzieży z nauką ogólną

Adoracja Najświętszego sakramentu od 10 do 11:00 i od 16:do 17.

Przez słuchanie Słowa Bożego i spowiedź przygotujemy się do głębszego przeżycia adwentu i zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Spowiedź przed południem od 10:45, a po południu od 16:30.

4. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. We wszystkich parafiach będą odbywać się roraty. Msza Święta roratna to czuwanie z Maryją na przyjście Zbawiciela.  Roraty będziemy celebrować we WTORKI i w CZWARTKI o godz. 06:45.

5. Aby zobaczyć galerię zdjęć z nawiedzeniakliknijZDJĘCIA Z NAWIEDZENIA OBRAZU MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJwpisz HASŁO  cienin2022. Zdjęcia z drugiego dnia są unikalne. Na przykład z Mszy dla dzieci i matek w stanie błogosławionym, czy z Mszy dla chorych i zakończenia. Zachęcam do obejrzenia tej galerii. Natomiast zakupione zdjęcie będzie piękną pamiątką z tych wydarzeń.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.

7. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana +Jadwiga Kowalczyk, l. 63. Módlmy się za naszych zmarłych słowami pieśni: Racz wiekuiste dacz odpoczywanie, duszom umarłych, najłaskawszy Panie, a światłość wieczna niechaj im przyświeca, niech oglądają Twe Najświętsze lica.

– wtorek, 22 listopada – Święta Cecylia (III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;

– czwartek, 24 listopada – Święty Andrzej Dung-Lac i Towarzysze (XVIII/XIX w.), męczennicy wietnamscy.