1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
  2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. W czwartek kończymy uroczyste obchody ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Na zakończenie tygodnia naszej czci dla Eucharystii poświecimy wianki splecione z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Proszę o udział w procesji dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami.
  3. Jutro przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.
  4. W czwartek nie tylko zakończenie Oktawy Bożego Ciała ale też Dzień Ojca. Podczas Mszy Świętej będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.
  5. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszam dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą o godz. 17:00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.
  6. Również w piątek będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa a zarazem 28 Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Centralna uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej parafii odbędzie się tradycyjnie w niedziele. Uroczysta Suma o godz. 12:00 z procesją.
  7. Budowa chodnika wokół kościoła zaplanowana jest na sierpień. Jesteśmy na etapie gromadzenia środków pieniężnych na ten cel. Dziękuję tym parafianom, którzy składają ofiary przelewem bankowym czy w kancelarii. Jestem pełen uznania dla tych, którzy składają ofiarę z trzech lat jednorazowo.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

W tym tygodniu patronuje nam:

– wtorek, 21 czerwca – Święty Alojzy Gonzaga (1568-1591), jezuicki zakonnik, patron młodzieży studiującej.