VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.
  2. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.
  3. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach.
  4. W piątek, 27 maja rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  5. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.
  6. Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17:00. Zapraszam, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać opiekę Matki Zbawiciela.
  7. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nowenna do Ducha Świętego po Mszy Świętej o godz. 09:00.
  8. Również w przyszłą niedzielę (29 V) Uroczystość I Komunii Świętej w naszej wspólnocie parafialnej. Spowiedź dzieci w sobotę o godz. 10:00. Zachęcam by ze spowiedzi skorzystali również rodzice, rodzeństwo, chrzestni, babcie, dziadkowie. Wypada aby cała rodzina tego dnia razem ze swoim dzieckiem przystąpiła do Komunii Świętej.
  9. Dwa tygodnie później, w niedzielę (12 VI) do udziału we Mszy Świętej o godz. 11:00 zapraszam dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii św.
  10. Kwestie ekonomiczne parafii. Jeżeli od ostatniego pochówku minęło 20 lat i miejsce grobowe chce się utrzymać na dalsze lat 20 należy to miejsce opłacić. Jest również możliwość rezerwacji miejsca grzebalnego na lat 10. Pieniądze z prolongaty przeznaczone zostaną na budowę nowego, porządnego, godnego tego miejsca płotu od frontu. Budowa chodnika wokół kościoła zaplanowana jest na sierpień. Na ten cel sprowadzona została już kostka 677,25 m2 . Drugi etap prac to parking przykościelny o powierzchni 1100m2.  Za tydzień ofiary składane na tacę podczas Pierwszej komunii przeznaczone zostaną na spłatę nowych okien w kaplicy w Cieninie Zabornym. Przypomnę – pozostało jeszcze do spłaty 22 tysiące. Dziękuje za uwagę i zrozumienie!
  11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
  12. W ostatnich dniach odeszli do Pana:  Józef Kobielski, Grzegorz Szklarek, Bogdan Ambroziak, Niech Zmartwychwstały Chrystus przyjmie ich do niebieskiego domu. Wieczny odpoczynek …

W tym tygodniu patronuje nam:

– poniedziałek, 26 maja – Święty Filip Nereusz (1515-1595), rzymski kapłan, wychowawca dzieci i młodzieży.