III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.
  2. Tworzymy Tradycję – że w okresie wielkanocnym celebrujemy za naszych bliskich zmarłych Msze Świętą na cmentarzu podobnie jak to czynimy 1 listopada. Dziś właśnie uczynimy to po raz szósty o godz. 17:00. Wszystkich serdecznie zapraszam… Z tej racji na liturgię przynieśmy znicz, który ofiarujemy wraz z modlitwą naszym bliskim zmarłym.
  3. Jutro 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych wywieszając flagę na swojej posesji.
  4. We wtorek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek Mszy Świętych niedzielny. Uroczysta Eucharystia w intencji Ojczyzny o godz. 11:00. Tego dnia uroczyście ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności, wzajemnego szacunku i pokoju na świecie.
  5. Modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania dziś po Mszy Świętej o godz. 9 i 11 oraz w czwartek o godz. 7:30 i 17:00.
  6. W piątek, 6 maja, w liturgii będziemy obchodzili święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. To jest też pierwszy piątek miesiąca. Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszam na adoracje Najświętszego Sakramentu od godziny 16:00.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serca Maryi podczas Mszy Świętej i nabożeństwa fatimskiego o godz. 18:15.
  8. Okazja do spowiedzi w tygodniu codziennie przed Mszą Świętą.
  9. W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
  10. Dziś rozpoczął się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie w tym miesiącu gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo majowe w kościele po Mszy o godz. 17:00, a w Cieninie Zabornym o 16:00. Śpiewajmy „majówki” w kościele, a gdzie to możliwe przy kapliczkach przydrożnych, w domach – o pokój na świecie i w intencji rodzin.
  11. W Cieninie Zabornym od soboty (7 maja) wracamy do niedzielnej Eucharystii o godz. 17:00.
  12. W środę w kaplicy w Cieninie Zabornym wymieniono pozostałe stare okna na nowe aluminiowe. Koszt inwestycji to 38 tysięcy złotych. Na dzień dzisiejszy zadłużenie parafii za okna wynosi 22 tysiące złotych.
  13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 2 maja – Święty Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła;

– wtorek, 4 maja – Święty Florian (III/IV w.), męczennik, patron hutników i strażaków;

– piątek, 6 maja – Święci Apostołowie Filip i Jakub, najbliżsi uczniowie i świadkowie działalności Jezusa.